Trafik Cezasına Sebebiyet Veren Ana Faktörler

0
62
trafik cezası ödeme

Günümüzün nerden baksak yarısından fazlasını trafikte geçirdiğimizi göz önünde bulunduracak olursak eğer, ödemek zorunda kaldığımız trafik cezası ihtimalleri de o oranla fazlalık göstermektedir. Nitekim, trafik cezasına sebebiyet veren ana faktörler maddeler halinde sıralanacak olursa,
Alkollü Araç Kullanımı: Alkollü olarak trafikte araç kullanıldığı takdirde, birinci defada 650 lira, ikinci defada 814 lira, diğer tekrar aşamalrında ise 1300 lira ve üzeri rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Kırmızı Işık İhlali: Kırmızı ışık ihlali yapanlar 154 lira gibi bir rakam ödemek zorunda kalacaktır. Nitekim bu tarz ihlallerin devam etmesiyle miktarda ki yükselme de artacaktır.
Hatalı Park: Yasak yerlere park eden sürücüler de 72 liraceza ödeyecek.
İzinsiz Reklam: Araçlarınızın üzerine herhangi bir izin almadan yapacağınız reklam, ilan ve afişlerde en az 72 tl ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz.
Araç Muayenesi:Araçların muayene süresini geçiren sürücüler ile servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullananlara da 72 lira ceza uygulanacak.
Sahte Belge: Sürücü belgesi için sahte ya da çalıntı belge bulundurmanın cezası 814 lira dan başlamaktadır.
Yukarıda saymış olduğumuz trafik cezasına sebebiyet veren ana faktörler gibi pek çok kuralsızlık dahilinde ödeyeceğiniz cezaları, Banka Şubeleri, Ptt şubeleri, Trafik şubeleri ve internet üzerinden online ödeme yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER