Online Trafik Cezası Ödemesi

0
63

TRAFİK CEZASI ÖDEME

            Araç kullanan herkese hayatında en az bir kez trafik cezası kesilmiştir. Ama ceza kesildi diye de trafiğe çıkmaktan vazgeçmek elbette olmaz. Hele ki büyük şehirlerde araç kullanmadan bir yerlere ulaşabilmek gerçekten hem çok zor hem de çok vakit alıyor. Bu yüzden de bir yandan araç kullanıyor , bir yandan da trafik cezalarına maruz kalıyoruz. Trafik cezası ödeme işi de zaman alan sıkıcı bir iştir. Eskiden doğrudan cezayı kesen polise ödeme yapılırdı. Sonra , bu şekilde yapılabilmesinin yanı sıra , sonradan trafik cezası ödeme sistemleri de geliştirildi.

Büyük şehirlerde park yeri sorunu büyük bir problem olduğu için , yanlış yere park etme nedeniyle çok sık trafik cezası yazılır. Aracımıza geri geldiğimizde cam ile silecek arasına sıkıştırılmış ceza kağıdı bulmak gerçekten çok can sıkıcıdır. Neyse ki şimdi bu ödemeleri daha rahat bir şekilde , banka , PTT ya da vergi dairelerinden yapmak mümkün. Bu kuruluşlar artık trafik cezası ödeme ekranlarına sahip ve size kesilen cezayı bu ekranlardan görüp tahsil edebiliyorlar.

            Trafik Cezalarınızı Geciktirmeyin !

 

Trafik cezalarını ödemeyi teşvik amacıyla , erken ödemelerde %25 indirim var! Böylece cezanız dörtte bir oranında azalmış oluyor. Elbette hiç trafik cezası ödeme işlemi yapmamak çok daha iyi olurdu ama bu cezalardan kurtuluş yok. Araç muayenesinde , alım-satımlarda ya da basit bir polis çevirmesinde dahi aracınızın gecikmiş cezaları ortaya çıkıyor. Ayrıca , trafik cezalarında aylık %5 gecikme faizi alınmaktadır. Bu yüksek faizlerden kaçınmak gerekir. Bu yüzden , tarafınıza kesilmiş bir cezayı en kısa zamanda , size en uygun trafik cezası ödeme merkezinden yapmalısınız. Bu arada çok önemli bir hatırlatma ; Artık cezalar polislere elden ödenemiyor!

            

CEVAP VER