Araç Trafik Cezası Ödeme

0
64

ARAÇ TRAFİK CEZASI ÖDEME
Sürücülerin yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle aldıkları trafik cezaları gelişen teknolojik sistemler ile ödeme prosedürlerinin, zorluğunu ortadan kaldırmıştır. Araç trafik cezasını ödeme artık bir kaç dakika almaktadır. Çoğunlukla internetten, anlaşmalı banka şubelerinden, ödeme merkezlerinden plaka
İnternetten yapılacak ödemelerde anlaşmalı banka kartınızın olması faydanıza olacaktır. Bankanın internet şubesi işlemlerinden plaka numaranızı girerek sorgulama ve araç trafik cezası ödeme yapabilirsiniz. Bunun dışında gelir idaresi sitesini kullanarak aynı şekilde plakadan borç sorgulama yolu ile yine banka şubelerine giderek yine cezanızı ödeyebilirsiniz fakat bu teknikte ceza makbuzunuzun da yanında olması gerekir. Bu şekilde yaptığınız ödemelerin dekontlarını, mutlaka saklamalısınız. Çünkü bazen ceza ödemeleri sistemde askıda kalabiliyor ve sizin bu ödemeyi yaptığını ispat etmeniz gerekebilir.
Tüm bunların yanı sıra en eski araç trafik cezası ödeme şekli olan vergi daireleri veznelerinde de ödeme yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılan ödemelerde de yine aynı banka şubelerinde ki işlem gibi ceza makbuzunuzun işlenmemesi, aksilik olması durumunda elinizdeki ödeme makbuzu ile giderek bu ödemeyi yaptığınızı kanıtlamalısınız. Bu şekilde yapılan ödemeler diğer ödeme seçeneklerine göre çok daha uğraştırıcıdır. Hem sıra beklemeniz gerekmekte, hem de bulunduğunuz ile bağlı vergi dairesine gitmek için uğraşmanız gerekmektedir. Tüm bu teknikler içinde yaygın ve kullanımı en kolay olanı internet üzerinden yapılacak ödemelerdir. Bu şekilde yapılan ödemeler size hem zaman açısından hem de iş gücü açısından kazanç sağlamaktadır.

CEVAP VER